Poliruotos betoninės grindys

Kas yra "Poliruotos betoninės grindys"

Tai tokios betoninės grindys, kurios įrengiamos naudojant specialias poliravimo technologijas. Specialių mašinų ir įvairaus šiurkštumo deimantų pagalba betono paviršius yra išlyginamas ir supoliruojamas. Poliravimas atliakamas etapais:
 • pradedama nuo šiurkštaus betono šveitimo, kurio metu pašalinami nešvarumai ir pažeidimai,
 • pastoviai pereinant prie švelnesnių eimaninių abrazyvinių priemonių išgaunamas lygus ir poliruotas paširšius,
 • užnešamos specialios apsauginės ir betoninių grindų charakteristikas gerinančios priemonės.
Galutiniam rezultate gaunamos betoninės grindys, kurios ženkliai skiriasi savo išvaizda bei techninėmis (ekslpoatacinėmis) savybėmis. Svarbu pažymėti, kad tai puikus sprendimas senų betoninių grindų atnaujinimui!

Betoninių grindų poliravimo "už ir prieš"

 • Puikus estetinis vaizdas, pritaikomas pagal individualų skonį.
 • Puikus sprendimas, kai reikia užmaskuoti remonus ar defektus.
 • Poliruotas betonas itin tvirtas ir atsparus dilimui. Nedulka!
 • Ilgalaikėje perspektyvoje jaučiama ženkli ekonomija.
 • Egologija - betonas yra pilnai perdirbamas ir tausojantis gamtą.
 • Netinka jei betonas yra itin silpnas ar su dideliais defektais.
 • Rezultatas priklauso nuo to, koks yra poliruojamas betonas, jo užpildai.


Kada ir kodėl verta įrengti poliruotos betoninės grindis

Kai reikia prabangos Jūsų interjerui

Grindys - išskirtinis dizaino elementas

Nuo seno betono elementai naudojami kaip interjero detalės. Pvz.: betoninės grindys namie, garaže, nepaslėptos betoninės sienos ar lubos (pramoninis dizainas). Tačiau šiais laikais tokie sprendimai ypač populiarūs.
Stengiamasi palikti kuo daugiau matomų betono (gelžbetonio) elementų (pvz.: Kauno „Žalgirio arena“). Tokiu atveju galimas dvejopas betono apdirbimas: natūralus betonas (pilkos spalvos, nehomogeniškas) arba poliruotas betonas (blizgus, lygesnis, gali būti su išryškitais akmenukais).
Šie sprendimai puikiai dera kartu. T.y. poliruotos, žvilgančios betoninės grindys puikiai dera su nepoliruoto betono elementais. Taip pat betonas puikiai dera su meždio ar metalo elementais.


Kai reikia daugiau šviesos

Daugiau šviesos - mažesnės išlaidos

Poliruotas pavišius yra blizdus – tai reiškia gerai atspindi šviesą. Tokiu būdu poliruotos betoninės grindys yra kaip didžiulis veidrodis, kurios atspindi krintančią šviesą po visą patalpą. Daugiau šviesos reiškia mažesnes išlaidas apšvietimui.
Kitas faktorius, kuris suteikia šviesumo pojutį – poliravimo metu betonas pašviesėja. T.y. nuimamas viršutinis betono sluoksnis (betono pienelis – kalciniai junginiai, nešvarumai), kuris suteikia betonui tamsumo (šaltumo efektą).
Siekiant maksimalaus šviesumo pojučio galimas betono šviesinimas specialiomis priemonėmis. Taip pat galima iš anksto įrengti betonines grindis naudonat dažytą (šviesintą) betoną.


Kai norisi daugiau funkcionalumo ir praktiškumo
Apsauga nuo pratekėjimo

Betonines konstrukcijas dauguma atvejų galima įrengti virtuvėje ar vonioje. Tokiu budų galimos besiūlės grindys, kurios beveik nepraleis skysčių ir jas bus patogu prižiūrėti.

Gerai paskirsto ir ilgai išlaiko šilumą

Betoninės grindys yra idealios kai norima šildomų grindų. Įšilęs betonas ilgai atiduoda šilumą ir yra puikus radiatorius. Ant šildomų grindų išlieti skysčiai greičiau išgaruoja, lyginant su tekstile, medžiu ar laminatais. Be to išviangama sluoksnių mažinančių šilumos perdavimą.

Apsauga nuo mikroorganizmų

Betoninės grindys, įrengtos be siūlių bei nupoliruotos beveik neturi nelygių vietų ar tarpų, kur galėtų užsilaikyt nešvarumai ar drėgmė (lyginant su plytelėmis, laminuotomis grindimis ar parketu). Taip nešvarumus lengviau pašalinsite. O užsisenėję nešvarumai gali būti pelėsio ar kitų kensmingų mikroorganizmų augimo terpė.

Nepaprastas tvirtumas

Betonas nuo seno gerai žinomas, kaip nepaprastai tvirta medžiaga. O poliravimo proceso metu, pašalinami paviršiaus nelygumai bei silpnesnį viršutinį sluoksnį, betoninių grindų atsparumas dilimui ženkliai padidėja. Paviršius papildomai gali būti sustiprintas specialių priemonių pagalba.

Kai betono paviršius sutrūkinėja ar atšoka

Poliravimo metu pašalinamas pažeistas sluoksnis

Dažnai pasitaiko betoninių grindų mikro trūkimai (voratinklis), ar net paviržinio sluoksnio atšokimai. Atšokti gali net specialiais barstomais kietikliais sutvirtintas sluoksnis. Tai nutinka dėl daugybės faktorių betoninių grindų įrengimo metu, kurių labai sunku išvengti. Šių pažeidimų šalinimas ypač svarbūs jei grindys veikiamos ekstremalių temperatūrų, drėgmės ar apkrovų, nes pažeidimai gali padidėti.
Puikus sprendimo būdas – grindų poliravimas, pašalinant pažeistą sluoksnį. Poliravimo metu naudojamos medžiagos, kurios cheminių reakcijų dėka sutvirtina betoną ir apsaugo jį nuo išorės poveikio. Taip betoninės grindys, dažniausiai, tampa tvirtesnės nei buvo pries defektų atsiradimą.


Kai betone yra įdaužų bei trūkimų

Poliravimas padeda paslėpti remonto darbus

Nuotraukoje pateiktos suremontuotos betoninės grindys, kurioms atliktas pirminis šlifavimas. Raskite šioje nuotraukoje 1 trūkimą su nuskėlimais ir 4 įdaužas. Tai padaryti praktiškai neįmanoma, dėl puikiai parinktos remontinio mišinio spalvos. Tačiau, geriausiai remontą maskuoja betono poliravimas.
Poliruotų betoninių grindų įdauža gali atrodyti kaip užpildo akmenukas. O tinkamai parinkus remontinio mišinio spalvą, trūkimai gali visiškai susilieti su senu bebonu. Tačiau geriausiai remontą užmaskuoja poliruotų grindų žvilgesys.

Betoninių grindų remontas, kartu su poliravimu yra idealus sprendimas:

 • Viešbučiams,
 • Restoranams,
 • Biurams - ofisams,
 • Laiptinėms ar garažams,
 • Gamybinėms patalpoms ir t.t.

Kur ypač aktualu gera betoninių grindų prekinė išvaizda!

Kai reikia atnaujinti betonines grindis

Poliravimo metu pašalinamas nusidėvėjęs sluoksnis

Jei esamos betoninės konstrukcijos išlaikė savo technines sąvybes, tačiau nebeturi prekinės išvaizdos, idealus sprendimas – betono poliravimas.
Poliravimo metu pašalinamas itin plonas betono paviršiaus sluoksnis, tad nenukenčia bendras konstrukcijos tvirtumas. Kokio storio sluoksnis bus pašalintas priklauso nuo detalės nusidėvėjimo. Nuo nuimto sluoksnio storio taip pat priklauso ir galutinis vazdas. Šis vaizdas pagal nuimamą stori skirstomas taip:

 • Blizgantis betono paviršius, Paviršius beveik nenuimamas
 • Blizgantis betono paviršius, su mažais akmenukais, Vidutinis sluoksnis (iki mm)
 • Blizgantis betono paviršius, su stambiais akmenukais, Nuimama iki stambių akmenų (keli mm)

Atlikus poliravimą, betono paviršius gali būti papildomai apsaugotas cpecialiomis medžiagomis. Taip padidinamas betono atsparumas dilimui, bei sumažinamos betono įgeriamumo sąvybės.


Kai reikia pašalinti dėmes

Poliravimas padeda pašalinti ne giliai įsigėrusias dėmes

Betono struktūra yra poringa (mikro poros), dėl to jis praleidžia ir įgeria skysčius, nešvarumus. Norint to išvengti rekoneduojama specialiomis priemonėmis uždaryti betono poras.
Jei betono paviršius buvo suteptas, nešvarumus būtina, kaip įmanoma greičiau, pašalinti nuo betono paviršiaus. Jei betonas, vis gi, įgėrė nešvarumus, negalima jų šalinti rūgštiniais valikliais, nes rūgštis ardo betoną. Optimalus, ne giliai įsigėrusio purvo šalinimo būdas – betono paviršiaus poliravimas.
Poliruojant betoną, net ne pilnai pašalinus dėmę, ją galima užmaskuoti žvilgesiu. Be to, poliruotą betono paviršių, dėl didesnio jo tankumo, ženkliai lengviau apsaugoti nuo galimo naujų dėmių atsiradimo.

Poliravimo metu naudojami galingi dulkių siubliai, kurie nors yra tylūs, bet nepalieka dulkių. Tad poliravimo procesas yra pakankamai švarus ir nereikalauja specialaus pasirengimo.

Kai norit pakeisti betono spalvą

Betono dažymas specialia „Tonavimo“ technologija

Betoną nudažyti galima keliais būdais. Pvz. dažais (dažniausiai epoksidiniai dažai) padengiamas betono paviršius. Tažiau šio būdo didžiausias trūkumas – kad ir koks tvirtas dažas, jis gali atitrūkti nuo betono paviršiaus.
Kitas būdas – betono dažymas poliravimo metu „tonavimo“ metodu. Šiuo atveju spalva įsigeria į betoną. Ir poliruojamas jau nudažytas betono paviršius. Taip betonas nėra padengtas kita medžiaga, kuri gali atšokti ar nuskilti.
Dažymo technologijos didžiausias privalumas – išlieka betono tekstūra. T.y. tai nėra skaidrus paviršinis dažas. Spalvą įgauna pats betonas. Ir pvz. grindų techninės charakteristikos priklauso tik nuo pačios grindų detalės.
Toks betono dažymas yra puikus sprendimas, kai norima atnaujinti interjerą, pakeisti paskirtį ar, kai norima interjerui suteikti prabagos.


Spalva ar raštas - tai tik fantazijos reikalas

Kokia bus betoninių grindų spalva ar raštas renkasi kiekvienas individualiai. Galima net pasirinkti, kokie bus akmenukai (užpildų spalva, forma, dydis ir t.t.). Tačiau, tokiu atveju tai apsprendžiama betoninių grindų įrengimo metu (prieš betonuojant).

Betonas ne vien tik „Pilkas“

Šis marmuro efektas gaunamas švelniai poliruojant betono paviršių, jo beveik nenuimant. T.y. betonas tonuojamas, bei poliruojamas iki blizgesio. Norint pasiekti optimalų efektą, rekomenduojame betoninių grindų įrengimo metu užnešti pakankamą „barstomo“ arba „liejamo“ paviršiaus kietiklio sluoksnį. Taip užtikrinama, kad nebus atverti akmenukai.

Betono spalva – tai ne viskas

Jau nuo seno žinomas poliruotas betonas „Terazza“ tipo. Tai betonas su atvertais akmenukais. Tokios betoninės grindys ypač žavi, kai akmenukai būna spacialiai parinkti pagal formą, spalvą bei dydį. O dažytas betonas dar labiau gali paryškinti užpildų grožį.
Ženkime toliau! Į betoną, grindų įrengimo metu galima maišyti ne tik akmenukus, bet ir stiklą, plastiką, metalą bei kitus priedus. Šie priedai suteikia ypatingą efektą.

Kai ratukai plėšo betoną

Poliravimas ir atsparumo dilimui didinimas

Pramuoniniuose objektuose ar viešuose erdvėse, kur didelis betono grindų apkrautumas (byksta nuolatinis judėjimas) betonas poliruojasi savaime. T.y. veikiamas transporto ar pėsčiūjų. Taip betoninės grindys nuolat dyla - prastėja prekinė išvaizda bei eksploatacinės sąvybės.
Norint to išvengti, optimalus sprendimas – betono paviršiaus poliravimas, nuimant silpną sluoksnį (kalciniai junginiai, purvas bei nelygumai) bei impregnuojant betoną specialiomis priemonėmis, kurios iš esmės pagerina betono charakteristikas. Praktika rodo, kad šios priemonės pasitvirtino ir betono grindų tarnavimo lailas ženkliai pailgejo. Pagrindiniai faktoriai:
Poliruojant betonines grindis, pašalinami nelygumai, mikro trūkimai, kurie didina dilimą,
Poliruojant pašalinamas silpnas betono sluoksnis sluoksnis (betono pienelis).


Kai reikia kad purvas ar tepalas neįsigertų

Apsauga nuo drėgmės ar purvo įgėrimo

Dažna dirbtuvių, autoservisų, cechų bei kitų pramonių ibjektų problema – dėmėtos betoninės grindys. Betonas turi daug mikro porų, kurios įgeria nešvarumus, bei turi daugybę mikro nelygumų, kuriuose renkasi nešvarumai. Dėl to dėmės yra visiškai normalu.
Norint, kad betoninės grindys ilgiau išliktų švarios, reikia eliminuoti šiuos du pagrindinius faktorius. Tad idealus metodas pašalinti mikro nelygumus yra betoninių grindų poliravimas. Proceso metu pašalinama iki 100% paviršiaus nelygumų. Dėl to betonas žvilga.
Siekiant, kad betonas neįgertų nešvarumų į savo struktūrą, reikia sandariai uždaryti jo poras. Tam puikiai tinka betono impregnavimas. Impregnavimo metu specialūs cheminiai impregnantai reaguoja su betono paviršiumi ir uždaro didžiąją dalį porų. Taip betoninės grindys beveik nebeįgeria jokių nešvarumų ar skysčių. Dar viena betoninių grindų impregnavimo nauda – ženkliai pagerinamos kitos charakteristikos.


Kai norisi kad grindys nesišluotų

Duklėtumo mažinimas

Dažna betoninių grindų problema – jos tarsi dulka savaime. „Betono dulkėjimas“ – tai spartus betono paviršiau dilimas dėl prastų charakteristikų. Tai gali būti tiek silpna visa betono detalė (dėl žemos betono markės ar dėl netinkamo įrengimo), tiek silpnas viršutinis sluoksnis (blogas sutankinimas, betono pienelis paviršiuje).
Jei silpna betono detalė, dulkėjimo pilnai nesustabdys jokios remontinės priemonės. Reikalingas papildomas speacialus betono sluoksnis arba naujai įrengti betonines grindis.
Jei betono detalė pasižymi geromis charakteristikomis, idealus dulkėtumo stabdymo sprendimas – poliravimas, papildomai inpregnuojant specialiomis priemonėmis. Taip pasiekiamas optimalus rezultatas ir iš esmės pagerinamos betoninių grindų charakteristikos.


Kai ratukai šokinėja

Paviršiaus lyginimas

Kartais net gerai įrengtos pramoninės betoninės grindys turi paviršiaus nelygumų, kurie ypač gerai juntami transportuojant krovinius įrengimais su kietais ratukais. Šie nelygumai pavojingi tuo, kad gali sukelti vibracijas, dėl kurių gali nukentėti krovinys, bei tam tikru metu gali sąlygoti beto nuskilimus. Šie nuskylimai (betono įdaužos) gali sukelti tolimesnius betoninių grindų pažeidimus.
Norint išvengti šių problemų, rekomenduojams betono paviršiaus poliravimas, kurio metu išlyginamas paviršius.
Esant betono įdaužoms, ar įskylimams, prieš betono poliravimą atliekamas beto remontas specialiomis remontinėmis medžiagomis, kurios atitinka betono charakteristikas. Poliravimo metu šios remontinės vietos ne tik sulyginamos su senu betonu, bet ir puikiai užsimaskuoja. Taip išgaunamos ne tik puikios techninės charakteristikos, bet ir nepriekaištinga prekinė išvaizda.